Select Page

На празник Духовског понедељка, 9. јуна 2025. године, Његово високопреосвештенство Митрополит рашко-призренски г. Теодосије служио је Свету Архијерејску литургију у Храму Свете Тројице у селу Кућани, надомак Рашке.

Митрополиту су саслуживали свештенослужитељи из Рашке области, а сабрао се и велики број верника из околних крајева, како би молитвено прославили други дан празника Силаска Светог Духа на апостоле.

У надахнутој беседи, Митрополит Теодосије је говорио о значају празника Педесетнице, као догађаја којим је Црква Христова добила пуноћу Духа Светога, и позвао верни народ да остане у заједници са Господом кроз литургијски и духовни живот у Цркви.

Након Литургије, верници су се задржали у духовном разговору и братској љубави око своје Цркве.

Извор: Епархије рашко-призренска


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This