У понедељак, 14. децембра 2020. године, Свети и Свештени синод Јерусалимске патријаршије сазвао је састанак којим је председавао Његово блаженство Патријарх јерусалимски г. Теофил. Свети синод је расправљао је о разним питањима из живота Патријаршије и донео одлуке о именовању поједених клирика на одговорне дужности у братству Светогробних отаца и Црквено првостепеном суду.
Извор: Јерусалимска патријаршија



















