Izaberite stranicu

Његово преосвештенство Епископ жички г. др Јустин, служио је на дан преподобне Анастасије српске, 04. јула, Свету архијерејску литургију у српској царској лаври манастиру Студеници, која чува мошти ове угоднице Господње, известио је Радио „Слово љубве“.

Преосвећеном Епископу саслуживало је бројно свештенство и свештеномонаштво наше Свете цркве, које су са пуно љубави дочекали игуман студенички архимандрит Тихон (Ракићевић) са братијом и бројним верним народом.

„Све што овде данас доживљавамо јесте доживљавање речи Божије и самога Господа Бога који у светима почива“, рекао је између осталог Епископ Јустин.

Давши пример Савла који је од гонитеља Христа постао његов следбеник и учитељ народа, владика је указао да се „искушења јављају када познамо Господа и живимо по Његовом закону“.

Извор: Радио „Слово љубве“

Pin It on Pinterest

Share This