СВЕТО ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ У ЦРКВИ СВЕТОГ ЂОРЂА ИСПОД ГОРИЦЕ
СРИЈЕДА, 23. ЈУН У 18 ЧАСОВА
Молитва освећења јелеја врши се ради помазивања оних који ишту исцјељење, али дјелује и на болесника у смислу избављења од грехова његових. Свештеници помазују присутне крстолико: на челу, на ноздрвама, на образима. на уснама, на прсима , на рукама – помињући заступништво Исуса Христа, Богородице и свих светих. Ову службу обично врши седам свештеника, а може и три, а бива да и један изврши Јелеосвећење . Независно колико је свештенослужитеља, чита се седам свештеничких молитава и седам јеванђеља, пет од Матеја, а два од Луке. Читају се седам пута и зачала из Апостолских посланица. Кроз све наведене богослужбене садржаје наглашава се милосрђе Божије и нада да ће се благодат Светога Духа уселити у све који су приступили са вјером и дошли до сазнања грехова својих. Током Јелеосвећења послије сваког помазивања опет и опет изнова призива се Господ да љековиту силу своју пошаље са неба и све освети неодузимљивом силом својом.
о. Драган Станишић, парох подгорички



















