Данас, на празник Светог краља Милутина, Преподобног Теоктиста и Јелене и Светог Исповједника Варнаве Хвостанског, у цркви Светог Георгија у љешанском селу Корнет служена је Света литургија, којом је началствовао протосинђел Сергије Рекић, сабрат манастира Острог.
Саслуживали су му протојереј-ставрофор Велимир Јововић, парох никшићки, протојереј Миомир Вулевић, парох подгорички, презвитер Слободан Хаџи Петровић, парох љешански и јеромонах Никита Булић из епархије буеносајреске-јужноцентралноамеричке.
Пред Свето Причешће, вјерном народу прво је бесједио протосинђел Сергије а потом је литургијску бесједу говорио јеромонах Никита, говорећи о Светом Мардарију љешанско-либертвилском и свеамериканском, најдивнијием изданку Корнета и Љешанске нахије.
Отац Никита је уједно вјернима говорио и свом пастирско-мисионарском искуству из Јужне Америке.
После причешћа вјерног народа, кренула је Литија до родне куће Светог Мардарија, гдје ће по благослову Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија бити устројен манастир „Тихи кутак Христов“.
У родној кући светитељевој прочитан је молебан у његову част и у славу Божију.
Потом се сабраном народу обратио отац Сергије, пожељевши да Господ у скорије вријеме молитвама Светог Владике Мардарија дарује да ова света обитељ заживи и да манастир „Тихи кутак Христов“ буде светионик и мјесто окупљања око имена Божијег и светих Његових.
Александар Вујовић

































