Select Page

Вечерњим богослужењем, започела је прослава заштитника наше епископије, свештеномученика Саве Горњокарловачког.
На сам празник свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ горњокарловачки г. Герасим уз саслужење: архимандрита Михаила, протојереја-ставрофора Јеленка Стојановића, протојереја Радослава Анђелића, јереја Николе Малобабића и ђакона Предрага Сушића.
По заамвоној молитви пререзан је славски колач и освећено славско жито. У својој бесједи владика је говорио о животу, раду и примјеру св. Саве Горњокарловачког.
Након Литургије у манастирској трпезарији за све вјернике припремљена је трпеза љубави.

Извор: Епархија горњокарловачка


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This