ВАШИНГТОН, 28. октобра 2009. – Јерарси Православне цркве у Америци нијесу хтјели да се састану са украјинским тзв „патријархом” Филаретом (Михаилом) Денисенком. То је саопштио сам поглавар тзв. Украјинске православне цркве Кијевске патријаршије.
Денисенко је допутовао у Америку да би поразговарао са свештенством и парохијанима Цркве расколничке Кијевске патријаршије, које се налазе у САД.
„Желио сам да се сретнем са православним јерарсима у Америци, али они нијесу хтјели да се сретну са мном,” изјавио је лидер украјинских расколника.



















