ЦЕТИЊЕ, 06. октобра (Светигора прес) – Његово Преосвештенство викарни Епископ диоклијски игуман манастира Острог Господин Јован служио је данас са свештенством, поводом празника Зачеће Светог Јована Крститеља, Свету службу Божију у острошком скиту Јован до код Никшића.
Свето богослужење сабрало је вјерни народ овога краја, међу којима и један број свечара овога празника.
«Свети Јован је био пустињски ангел и, будући Богом изабран, приправио је пут Ономе Који је био Јагње Божије», рекао је Владика у архипастирској проповиједи.
«Нека Господ благослови све данашње свечаре, нашег проту Радомира Никчевића и све Никчевиће, све оне који данас славе и учествују у слави Божијој», рекао је Епископ Диоклијски.
Након литургије опојани су гробови Архимандрита острошког оца Лазара, јеромонаха Давида и упокојених чланова породице Никчевић, приложника земље на којој је као острошки скит никао манастирски комплекс у Јован долу.
С.Ч./Р.В.


















