Храм Светог великомученика Пантелејмона и Светог Климента Охридског у Барама Радовића, у Доњој Морачи, прославиће у суботу, 8. августа, своју храмовну славу.
Тим поводом Свету архијерејску литургију служиће Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски г. Јоаникије, уз саслужење свештенства. Света служба Божија почеће у 9 часова.
По завршетку Свете литургије биће приређен богат културно-умјетнички програм и славско послужење за све сабране.
Домаћини овогодишњег славског сабрања су наша браћа Срби из повратничког села Осојане на Косову и Метохији, чији долазак и учешће на овом сабору представљају израз братске љубави и свједочанство дубоке духовне повезаности са блаженопочившим Митрополитом Амфилохијем и његовим родним крајем.
Блаженопочивши Митрополит Амфилохије био је један од најзаслужнијих за повратак српског народа у Осојане након страдања 1999. године. Његовим благословом, очинском бригом и несебичном подршком, у августу 2001. године остварен је први организовани и масовни повратак Срба у ово метохијско село, које је постало симбол наде, опстанка и обнове живота српског народа на Косову и Метохији.






















