Select Page

Књижевни клуб Жабљак расписао је два конкурса – један за младе пјеснике до 21. године старости и други за најљепшу пјесму о ћирилици. Оба конкурса отворена су до 20. јуна.

Из Књижевног клуба је данас саопштено да право учешћа на конкурсу за младе имају ствараоци рођени послије 11. јула 2005. године, са читавог српског говорног подручја, који нијесу до сада објавили ниједну књигу. Овај конкурс је објављен за награду „Дурмиторски вјесник“.

Други конкурс је за књижевну награду „Наод Вуковић“, за најљепшу пјесму о ћирилици. Како је саопштено, тема конкурса је „Ћирилица – наше писмо, наша култура, наша традиција“.

„Овим конкурсом желимо да укажемо поштовање према лику и дјелу оснивача књижевне манифестације Петровдански пјеснички вијенац, Наода Вуковића, који је својим цјелокупним, вишедеценијским књижевним радом чувао српски језик и ћирилицу као непроцјењиви дио наше културне баштине и идентитета“, навели су из Књижевног клуба Жабљак.

Дипломе и награде најбољим учесницима конкурса биће уручене у оквиру манифестације „Петровдански пјеснички вијенац“ на Жабљаку.

Извор: РТНК

Фото: Матица српска


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This