Празник Светих новомученика јасеновачких молитвено је прослављен данас, 22. априла 2026. године, у Храму Рођења Светог Јована Претече у манастиру Јасеновац.
С вјерним народом, гостима, свештеним и монашким клиром, Свету архијерејску литургију и освештање славског колача и жита служили су Високопреосвећени Митрополит милешевски г. Атанасије и Преосвећена господа Епископи: пакрачки и славонски Јован, буеносајрески и јужно-централноамерички и администратор Епархије загребачко-љубљанске Кирило и викарни Епископ хвостански Алексеј.
У току Литургије, Преосвећени Епископ Јован је рукоположио др Тибора Данелишена у свештени чин ђакона.
Благољепију празника допринео је и Византијски хор из Љубљане.
Молитвено учешће у Литургији, заједно са својим директором, узели су и ученици Српске православне опште гимназије Кантакузина Катарина Бранковић из Загреба.
Свети новомученици јасеновачки, молите Бога за нас!
Извор: Саборни храм у Пакрацу



















