Select Page

Данас, на празник Светог краља Милутина, Преподобног Теоктиста и Јелене и Светог Исповједника Варнаве Хвостанског, у цркви Светог Георгија у љешанском селу Корнет служена је Света литургија, којом је началствовао протосинђел Сергије Рекић, сабрат манастира Острог.

Саслуживали су му протојереј-ставрофор Велимир Јововић, парох никшићки, протојереј Миомир Вулевић, парох подгорички, презвитер Слободан Хаџи Петровић, парох љешански и јеромонах Никита Булић из епархије буеносајреске-јужноцентралноамеричке.

Пред Свето Причешће, вјерном народу прво је бесједио протосинђел Сергије а потом је литургијску бесједу говорио јеромонах Никита, говорећи о Светом Мардарију љешанско-либертвилском и свеамериканском, најдивнијием изданку Корнета и Љешанске нахије.

Отац Никита је уједно вјернима говорио и свом пастирско-мисионарском искуству из Јужне Америке.

После причешћа вјерног народа, кренула је Литија до родне куће Светог Мардарија, гдје ће по благослову Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија бити устројен манастир „Тихи кутак Христов“.
У родној кући светитељевој прочитан је молебан у његову част и у славу Божију.

Потом се сабраном народу обратио отац Сергије, пожељевши да Господ у скорије вријеме молитвама Светог Владике Мардарија дарује да ова света обитељ заживи и да манастир „Тихи кутак Христов“ буде светионик и мјесто окупљања око имена Божијег и светих Његових.

Александар Вујовић

 


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This