Select Page

Кроз Санкт Петербург је прошла получасовна литија у част празника Казањске иконе Мајке Божје, која је сабрала око 54 хиљаде учесника, саопштава „Руска газета“.
У Казањском саборном храму Петербурга је служена Божанствена литургија, послије чега  је неколико хиљада људи кренуло у литију по Невском проспекту ка Исакијевском сабору, гдје је служен свечани молебан.
У литији су учествовали  депутат Законодавне скупштине Виталиј Милионов и вице гувернер града Василије Кичеџи.
Замјеник гувернера  је честитао окупљенима Дан народног јединства и празник Казањске иконе Мајке Божје у име гувернера и градске владе.
Према ријечима вице-гувернера овај празник није само сјећање на историју, он је понос нашег народа, зато је важно да је Дан народног јединства ујединио Петрограђане свих националности и вјероисповјести.
Он је такође прецизирао да ће градска влада подржати спровођење двије општеградске литије – 4. новембра  и 12. септембра на дан преноса моштију светог Александра Невског.

http://www.pravoslavie.ru/news/65446.htm

Фото: dp.ru


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This