Izaberite stranicu

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије освештаће у недјељу, 24. новембра манастир Светих архангела у Прекобрђу у Доњој Морачи и у њему са свештенством служити Свету архијерејску литургију. Ктитор манастира је Милан Вујисић који ће након Литургије свечано предати своју задужбину Митрополији црногорско-приморској.

Почетак богослужења биће у 9 часова.

Изградња храма у Прекобрђу започета је 1996. године, трудом Милана Вујисића, за покој душе сина Зорана, сахрањеног у храму.

Војвода Богић Морачанин, био је сахрањен прије више од пет вјекова у гробљу Засједица, на Петровој равни у Прекобрђу, а његове земне остатке похранили су  његови потомци с благословом Митрополита Амфилохија, у мермерни саркофаг у манастирском храму Светих архангела, на Аранђеловдан 2006. године.

Р.В.

Pin It on Pinterest

Share This