На свечаности поводом дипломирања студената Богословске академије у Драчу, при манастиру Светог Вакха, Архиепископ албански Анастасије уручио је дипломе новим посленицима у Винограду Господњем.
У том чину су учествовали и Митрополит Аполоније и Фјере Никола, Митрополит елбасански Антоније и Епископ вилидски Астије, као и наставно особље.
Циљ Архиепископа Анастасиоса је да оспособи Албанску аутокефалну православну цркву високо школованим особљем, да би различитим секторима друштва руководили добро обучени појединци.
Овом циљу служи оснивање и рад образовних установа у Албанији на свим нивоима, као и функционисање Богословске академије на универзитетском нивоу у Драчу.
Извор: Ромфеа (са енглеског Инфо служба СПЦ)



















