Данас, 15. новембра 2009. године, у 10:45 часова, на Војно – медицинској академији у Београду, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Архиепископ пећки, Митрополит београдско – карловачки, Патријарх српски Г. Г. Павле.
Реакције великодостојника Српске Православне Цркве, Државе и представника Помјесних цркава о упокојењу Свјатејшег Патријарха Павла.



















