Празник Покрова Пресвете Богородице и Светог Романа слаткопојца, имендан Острошког сабрата јеромонаха Романа, молитвено је прослављен у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу. Светом Литургијом началствовао је јеромонах Роман, уз саслужење игумана Сергија и острошког сабрата јеромонаха Натанаила, као и јереја Александра Раковића из Бијелог Поља.
Сабраном народу бесједом се обратио јеромонах Роман.
Он је говорио о празнику Покрова Пресвете Богородице и улози Пресвете Богородице у домостроју спасења свијета.
”Њој треба да се молимо, јер Њена молитва, материнска молива може много да нам учини доброга у овоме животу, а може чак и оне грешне и непокајане душе да изведе из ада.”
На крају Литургије благосиљан је и пререзан славски колач у част светог Романа Слаткопојца.
Извор: Манастир Острог



















