Select Page

Недеља, 2. октобар, ове године ће бити обележена као „Недеља црквених музичара“ у Православној Цркви у Америци.

У настојању да „истакне суштинску улогу литургијске музике у православном богослужењу и значајну улогу црквених музичара у животу Цркве“, Свети Синод ПЦА установио је нову годишњу прославу, која се обележава у Недељу после празника Светог Романа Мелода (1. октобар), преноси ПЦА.

У „недељу црквених музичара“ парохије се подстичу да јавно одају признање свима који се труде за лепоту богослужења: хоровође, појце, чтеце, композиторе, аранжере и звонаре.

Поред тога, чланци ће бити постављени на сајт ПЦА током наредне недеље како би помогли парохијанима и парохијским вођама да размисле о „ суштинским одговорностима оних који воде одговарања током богослужења“.

Почетком прошле године, манастир Светог Тихона, духовни центар Православне Цркве у Америци, покренуо је свеобухватан литургијски музички ресурс, а прошлог лета најавио је нови резиденцијални литургијски музички програм.

Извор: orthochristian.com

Превела Љиљана Поповић


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This