Професори и ђаци Гимназије „Свети Сава“ угостили су у сали парохијског дома цркве Светог Ђорђа под Горицом истакнутог књижевника и преводиоца Зорана Костића.
„Његов богат стваралачки опус, који броји више од двадесет поетских књига, драме и преводе значајних дјела, представља праву ризницу књижевне умјетности. Кроз топлу и надахњујућу причу, ученици су имали прилику да завире у свијет поезије и књижевног превода, али и да добију драгоцјене савјете за сопствено стваралаштво“, пише у објави на фб. страници школе.
– Његове ријечи подстицаја и подршке охрабриле су младе љубитеље писане ријечи да његују своју креативност, истражују свијет књижевности и не боје се да изразе своје мисли и осјећања кроз писање.
Школа је изразила захвалност Костићу на, како су казали, дивном предавању и инспирацији, којом је одисао овај сусрет.