Select Page

Његово високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служиће сјутра, у петак, 24. јула, помен Патријарху Варнави, члановима породице Росић и погинулим становницима Пљеваља у савезничком бомбардовању 1944. године.

Помен ће бити служен поред гробнице у којој почивају родитељи и браћа Патријарха Варнаве на Варешком гробљу у Пљевљима, с почетком у 11 часова.

Вечерас ће, у оквиру манифестације Српско културно љето у Пљевљима 2026“, са почетком у 20 часова, у љетњој башти Српске куће бити одржано предавање на тему Породица и духовност у савременом свијету.

Предавач је проф. др протојереј-ставрофор Владимир Ступар, који ће говорити о значају породице и духовних вриједности у савременом друштву, као и о изазовима са којима се породица данас суочава.

Организатори позивају све заинтересоване грађане да присуствују овом предавању и узму учешће у разговору о једној од најважнијих тема савременог друштва.

 

Извор: ПВ Свитање


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This