У навечерје празника Светог деспота Стефана Лазаревића, у четвртак 31. јула 2025. године, Његово високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио је празнично вечерње у храму Васкрсења Христовог у Новом Прибоју поводом обележавања крсне славе Братства православне омладине Прибоја.
Високопреосвећеном Митрополиту су саслуживали архијерејски намесник прибојски протојереј-ставрофор Марко Папић и председник Управног одбора Братства јереј Ненад Тешић.
Потом су освештани славски дарови и преломљен је славски колач, након чега је Митрополит Атанасије у пастирској беседи поручио:
– Честитам на истрајавању у врлинама вере православне. Ми у Цркви Христовој имамо тај задатак, најпречи, да се учимо правилно живети у Христу.
– Ми имамо задатак да се учимо од оних који су успешно хришћански живели пре нас, а такође и да обезбедимо хођење тим путем у будућим временима. Да овај простор, на којем смо, сав буде простор остваривања Живота у Царству Небеском, поручио је Митрополит Атанасије.
Чланови Братства православне омладине Прибоја Свети деспот Стефан Лазаревић приредили су славску трпезу љубави за све сабране.
Извор: Епархија милешевска


















