Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, 22. јуна 2026. године у Патријаршијском двору у Београду одржан је пријемни испит за упис у богословије Српске Православне Цркве за предстојећу 2026/27. школску годину.
Пријемном испиту приступило је дванаест кандидата из Архиепископије београдско-карловачке, који су показали веома висок ниво знања пред Испитном комисијом у саставу: протођакон Радомир Врућинић, председник Испитне комисије и ректор Богословије Светог Саве у Београду; протојереј Ђорђе Стојисављевић, шеф Кабинета Патријарха српског; протонамесник Богољуб Остојић, секретар Архиепископије београдско-карловачке; протођакон др Драган Радић, професор Православног богословског факултета у Београду; и др Милош Лазаревић.
Извор: СПЦ

















