Izaberite stranicu

У петак, 27. марта, у Цркви Светог Георгија под Горицом служена је Литургија пређеосвећених дарова, којом је началствовао игуман манастира Црна Река, архимандрит Андреј, уз саслужење јеромонаха Јоаникија, сабрата црноречке обитељи.

У бесједи на крају Свете службе, архимандрит Андреј изразио је радост што је имао прилику да служи у овој древној подгоричкој светињи.

Говорећи о посту, истакао је да он не представља казну нити вид самокажњавања због почињених гријеха, али ни вријеме лакомислености. Како је нагласио, пост је период у којем се вјерници труде да живе духом.

„То значи да дјелима духа умртвљујемо дјела тјелесна, јер духом живимо и у њему ходимо“, поручио је отац Андреј, позивајући се на ријечи Светог апостола Павла.

Он је додао да је пост и вријеме борбе за љубав, подсјетивши да су љубав, вјера и нада дарови Божији.

„Уколико се трудимо да задобијемо љубав, вјеру и наду, односно самога Господа Духом Светим, тада ће се те врлине уселити у нас. То је смисао поста – да очистимо све оно што нас одваја од Господа, како би се Дух Свети уселио у нас, по мјери наше љубави“, закључио је архимандрит Андреј.

О. Б.

Фото: Црква Светог Ђорђа

 

Pin It on Pinterest

Share This