Прошли викенд је био значајан за православну Цркву Светог Антонија Великог у Боземану, Монтана.
Парохија Православне Цркве у Америци прославила је у суботу 10 крштења, а у недељу је уписала још 15 људи у катихуменат, саопштавају из парохије.
Парохијски билтен за недељу од 14. до 22. фебруара наводи укупно 40 катихумена.
Православна црква Светог Антонија Великог датира из 1990-их година. Свештеници су служили овој области више од пет година пре него што је заједница званично призната као мисија 1999. године, а пре тога су локални верници морали да путују један до два сата до Билингса или Бутеа на службе.
У парохији је служио о. Петар Тобије од 2001. до 2012. године, а затим накратко о. Дамјан Куолта, а од јуна 2013. године о. Давид Морисон.
Како је мисија расла, парохијани су купили земљиште западно од Боземана и изградили свој први простор за богослужење 2014. године, а 2017. заједница је добила статус мисије и постала пуноправна парохија. У Прохији има доста преобраћеника, од којих су се многи тамо први пут сусрели са православним хришћанством.
Изградња нове цркве капацитета 350 људи почела је 2024. године. Планирано је да се заврши објекат и почну радови на унутрашњем малтерисању овог пролећа.
Извор: Orthodox christian




















