Светом литургијом, освећењем воде и богојављенским пливањем за Часни крст данас је прослављен празник Богојављење у парохији бечићкој.
Свету литургију у цркви Светог апостола Томе служио је протојереј Петар Церовић, парох бечићки и архијерејски намјесник будвански, уз учешће бројних вјерника.
По заамвоној молитви обављено је велико освећење воде, а потом се у литијском ходу кренуло до плаже испод храма Светог Томе, гдје је обављено освећење мора и традиционално пливање за Часни крст, у којем је учешћа ове године узело преко стотину људи.
Први до Крста је допливао Стефан Вуковић из Петровца, студент наутике у Котору. Стефана је, као побједника, сребрним крстом са ланчићем, даривала Црквена општина бечићка.



















