Select Page

У Храму Светог апостола и јеванђелисте Матеја у Сурчину данас је молитвено прослављен Свети Мардарије (Ускоковић), први српски архијереј америчко-канадски. У овај храм 2023. године, протојереј-ставрофор проф. др Милош Весин је донео честицу светитељевих моштију, а данас је, уз саслужење братства, отац Весин у овом храму служио Свету литургију. У навечерје празника служено је и празнично вечерње богослужење.

У беседи после прочитаног Јеванђеља, отац Весин је, између осталог, подсетио присутне на живот и значај Светог Мардарија и истакао да је овај светац „задужио амерички континет, али и земљу Србију и све српске крајеве“.

Беседу о. Милоша Весина можете послушати на сајту Радио „Cлово љубве“

Фото: Црква Светог апостола и јеванђелисте Матеја

 


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This