Отац Драган: Крштењем од творевине постајемо синови Божији
Протојереј-ставрофор Драган Станишић парох подгорички одговарао је на питања слушалаца емисије „Питајте свештеника“ у недјељу 30. новембра.
На самом почетку емисије отац Драган је тумачио јеванђелско зачало на двадесет пету недјељу по Духовима, у којој наша Света Црква пред вјерни народ доноси причу из Светог Јеванђеља по Луки о милостивом Самарјанину.
Отац Драган је у наставку емисије говорио о празнику Ваведења Пресвете Богородице, подсјећајући да се овај празник посебно радосно прославља у Хиландару, који је вијековима био нада српскога народа.
Протојереј-ставрофор Драган Станишић је затим говорио о смислу и значају Божићног поста који је почео прије три дана.
У наставку емисије он је одговарао на постављена питања слушалаца Радија „Светигора“ међу којима су се нашла и следећа:
-Шта је душа а шта дух и које су разлике између духовног и душевног?
-Како савремени човјек да се научи да свијет не посматра потрошачки, него евхаристијски?
-Често, и поред вере и знања да без труда и страдања нема спасења, на све начине покушавамо да наш духовни живот учинимо што лагоднијим. Свет са својим достигнућима нам у томе помаже. Крст нас плаши, јер нас изводи из наше зоне комфора, а требало би да је обрнуто. Како савремени човек да дође до стања у којем га лагодност плаши, а Крст Христов радује? И како да нађе меру у томе, да не западне у стање где се по сваку цену јури за страдњем и где се трпљење претвара у патологију?
Емисију са оцем Драганом Станишићем топло вам препоручујемо за слушање на страници Радија „Светигора“.



















