Select Page

У Храму великомученика Ђорђа под Горицом, у Подгорици данас, на Крстовдан је служена Света литургија којом је началствовао је јереј Блажо Божовић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Станишића, Милете Кљајевића и ђакона Ивана Црногорчевића.

За певницом неизменично су се смењивали гласови, протинице Душке Станишић и вероучитељице Снежане Поповић, праћени појцима овог Светог храма.

По освећењу Светих Дарова и причешћа верног народа – заједница у Телу и Крви Господњој је настављена у црквеној гостопримници.

На данашњи дан Црква је прописала једнодневни пост у спомен Часног Крста Господњег – на коме је пострадао сам Господ Исус Христос.

С тим у вези Света Црква данас се молитвено присећа дана његовог проналажења на Голготи (од стране царице Јелене) и његовог повратка из Персије у Јерусалим, након 14 – шњег ропства израиљског народа.

Елза Бибић

 

Pin It on Pinterest

Share This