Select Page

[picasa width=“570″ height=“440″ autoplay=“1″ showcaption=“0″]http://picasaweb.google.com/mitropolija.ct/16201102[/picasa]

[audio:http://www.svetigora.com/files/audio/Besjeda_na_Rumiji_16.01.2011.mp3]

БАР, 17. јануара – Од јуна 2009. године у цркви Свете Тројице на Румији сваког мјесеца се служи Литургија. У јануару ове године, 16. по датуму, по великој хладноћи, на Румију, на Литургију, испело се 24-творо људи, из Бара, Подгорице, Цетиња и Вирпазара.

Дан је био ведар, ваздух прозиран, па је и поглед са врха Румије био незабораван. Као на длану, видјели су се Скадар и Ловћен, острва на Скадарском језеру…

Литургију је, као и обично, служио барски парох свештеник Јован Пламенац, главни уредник Радија Светигора, који је притом изговорио пригодну бесједу.


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This