ГРАЧАНИЦА/ПРИЗРЕН, 14. августа – Вечерас је уочи манастирске славе, преноса моштију Св. Првомученика и Архиђакона Стефана у манастиру Бањска служено свечано празнично бдење.
У присуству Његовог Високопреосвештенства Митрополита Црногорско-приморског Г. Амфилохија, Мјестобљуститеља Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске, бдењем је началствовао Викарни Епископ Липљански Г. Теодосије уз саслужење неколико свештенослужитеља.
Свечаном празничном бдењу присуствовало је неколико десетина верника као и монаштво из оближњих манастира.


























