Select Page

ГРАЧАНИЦА/ПРИЗРЕН, 22. маја – Свети Архијерејски Синод СПЦ је на својој седници од 20. маја ове године усвојио молбу умировљеног Епископа Захумско-херцеговачког Г. Атанасија да због здравствених разлога буде разрешен дужности администратора Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске.

Његова Светост Патријарх Српски Г. Иринеј и чланови Св. Арх. Синода захвалили су Епископу Атанасију на пастирском раду и труду који је уложио у току претходна четири месеца у поменутој Епархији.

На истој седници Св. Архијерејски Синод је за Администратора Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске поставио Његово Високопреосвештенство Архиепископа Цетињског и Митрополита Црногорско-приморског Г. Амфилохија, са свим правима и дужностима Епархијског Архијереја.

На седници Светог Архијерејског Синода 21. маја 2010. године извршена је примопредаја дужности између досадашњег администратора, Преосвећеног Епископа Г. Атанасија, и новопостављеног администратора Епархије, Високопреосвећеног Митрополита Г. Амфилохија.

Извор: Епархија Рашко-призренска


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This