ЦЕТИЊЕ, 16. новембра (Светигора прес) – У Цетињском манастиру и свим храмовима Митрополије црногорско-приморске јутрос су служене Свете заупокојене литургије са малим поменом блаженопочившем Патријарху Српском Павлу.
Звоно са историјске Табље, са Цетињског манастира, Влашке цркве, Дворске цркве на Ћипуру, и осталих цетињских храмова, као и са свих храмова у Митрополији од јуче оглашавају Цетињу и читавој Црној Гори да jе уснуо у Господу 44-ти поглавар Српске Православне Цркве.
Звона ће Патријархово упокојење оглашавати све до четвртка, до сахране његових земних остатака у београдском манастиру Раковица.
У Цетињском манастиру и свим храмовима Митрополије ће у четвртак, на дан сахране, бити служене Заупокојене литургије са парастосом, а званичну делегацију Митрополије, која ће у Београду учествовати у чину опела и сахране, чиниће Архимандрит манастира Савина отац Варнава, Архијерејски намјесник бококоторски протојереј-ставрофор Момчило Кривокапић, подгорички парох и декан Богословског факултета у Фочи протојереј др Борис Брајовић и парох цетињски и ректор Богословије Светог Петра Цетињског протојереј Гојко Перовић.
Р.В.




















