Овонедељна Трибина “Ријеч“ УКЦГ посвећена је Симеону Мироточивом (Стефану Немањи), родоначелнику династије Немањића.
Стефан Немања, обновитељ српске државе, рођен је око 1114. године у Рибници, а умро је у Хиландару 13/26. фебруара 1199. године у Хиландару.
Манастири и цркве које је подигао Стефан Немања постали су огњишта и расадници књижевне делатности.
Уводно слово посвећено Симеону Немањи рећи ће кињжевник и архитекта Андрија Маркуш и Милица Краљ, уредница Трибине “Ријеч“ УКЦГ .
Стихове посвећене Светом Симеону Мироточивом, Подгорици, Удружење књижевника Црне Горе, у години када слави 75 година постојања, нашло и сопствени дом, читају чланови УКЦГ.
Отуда Трибина „Ријеч“ УКЦГ на својој најлепшој, најутемељенијој песничкој адреси, празнује светлосни спомен на Симеона Мироточивог, моћног владара земље рашкеи свесрпске земље и светитеља , који скупа са сином својим Савом представља најоданијег чувара православља, језика и народа.
Вече ће се уз поштовање епидемиолошких мера, одржати у четвртак, 24. фебруара у 19 часова у манастиру Свети Симеон Мироточиви – Немањинград у Подгорици.