Select Page

Његово преосвештенство Епископ бањалучки г. Јефрем освештао је данас на празник Сабора Св. Архангела Михаила, а поводом славе МУП-а Републике Српске, нови Спомен храм Св. Архангела у Залужанима код Бањалуке, пренела је Радио-телевизија Републике Српске.

Преосвећени владика Јефрем је по освећењу храма, уз саслужење свештенства Бањалучке епархије, служио и Свету архијерејску литургију и парастос погинулим прпрадницима МУП-а Српске.

У овом светом храму уклесана су имена и презимена 782 припадника МУП-а, погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату.

Освештању спомен-цркве у комплексу Центра за обуку Министарства унутрашњих послова Републике Српске присуствовали су министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач, директор Полиције Српске Дарко Ћулум, предсједница Републике Српске Жељке Цвијановић, бројни припадници полиције, гости и личности из јавног, политичког и друштвеног живота.

Извор: Радио-телевизија Републике Српске


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This