Izaberite stranicu

Распоред богослужења за Страсну седмицу и Васкрс у храмовима Митрополије црногорско-приморске:

Цетиње:

Велика сриједа:

08:00 часова – Свата литургија пређеосвећених дарова

15:00 – Света тајна јелеосвећења

Велики четвртак:

08:00 – Света литургија

17:00 – Бденије с читање 12 јеванђеља о Христовим страдањима

Велики петак:

08:00 – Царски часови

16:00 – Вечерње са изношењем плаштанице

19:00 – БдениЈе – СТАТИЈЕ

Велика субота:

80:00 – Света литургија са саборним крштењем

ВАСКРС

04:00 – Празнично Васкршње јутрење и Литургија

08:00 – Света литургија у Влашкој цркви

17:00 – Празнично вечерње са читањем Јеванђеља на разним језицима и програмом дјеце са вјеронауке и Дјечјег хора Светог Мардарија

Свијетли понедјељак:

09:00 – Света литургија на Ћипуру

Свијетли уторак:

09:00 – Света литургија

 

Подгорица:

Храм Христовог Васкрсења  

Велика сриједа

08:00 часова – Литургија пређеосвећених дарова

18:00 – Света тајна јелеосвећења

Велики четвртак

08:00 – Света литургија

18:00 – Велико бденије са читањем 12 Јеванђеља

Велики петак

08:00 – Царски часови

17:00 – Вечерња служба са изношењем плаштанице

19:00 – Јутрење са  статијама

Велика субота

09:00 – Света литургија са саборним крштењем

Васкрс

08:00 – Света архијерејска литургија (служиће АЕМ г. Амфилохије)

 

Црква Светог Ђорђа под Горицом

Велика сриједа

08:00 часова – Литургија пређеосвећених дарова

17:00 – Света тајна јелеосвећења

19:00 – Повечерје

Велики четвртак

08:00 – Света литургија

18:00 – Вечерња и читање Јеванђеља Страдања Христових

Велики петак

08:00 – Царски часови

18:00 – Вечерње богослужење са изношењем плаштанице

Велика субота

08:00 – Света литургија

Васкрс

05:00 – Васкршње јутрење

06:00 – Васкршња Света литургија:

Васкршњи понедељак и Васкршњи уторак

08:00 – Света литургија

19:00 – Вечерња служба

 

Црква Св. 44 мученика Момишићка

Велики четвртак

18:00 Читање 12 јеванђеља о Христовим страдањима

Велики петак

08:00 Царски часови

15:00 Вечерња са изношењем плаштанице

18:00 Плач Мајке Божије

Велика субота

08:30 Света литургија

22:030 Полуноћница с литијом

23:00 Васкршње јутрење

ВАСКРС

00:00 Васкршња литургија

 

Даниловград

Црква Свете Текле 

Велики понедељак

18:00 – Вечерња служба

Велики уторак

18:00 – Вечерња служба

Велика сриједа

08:00 – Литургија пређеосвећених дарова

15:00 – Света тајна јелеосвећења у манастиру Ждребаоник

18:00 – Повечерје

Велики четвртак

08:00 – Света литургија

18:00 – Велико бденије

Велики петак:

08:00 – Царски часови

18:00 – Вечерње са изношењем плаштанице

Велика субота:

08:00 – Света литургија

Васкрс 

08:00 – Света литургија

18:00 – Вечерња служба

Свијетли понедјељак

08:00 – Света литургија

18:00 – Вечерња служба

Свијетли уторак

08:00 – Света литургија у манастиру Ждребаоник

18:00 – Вечерња служба

 

Бар:

Храм Светог Јована Владимира

Велики понедељак

08:00 часова – Литургија пређеосвећених дарова

18:00 – Велико повечерје

Велики уторак

08:00 часова – Литургија пређеосвећених дарова

18:00 – Велико повечерје

Велика сриједа

08:00 – Литургија пређеосвећених дарова

18:00 – Света тајна јелеосвећења

Велики четвртак

08:00 – Света литургија

18:00 – Јутрење са читањем 12 Јеванђеља о страдању Исуса Христа

Велики петак:

08:00 – Царски часови

18:00 – Вечерње са изношењем плаштанице; Канон Плач Мајке Божије; Јутрење са статијама и опходом око цркве

Велика субота:

08:00 – Света архијерејска литургија са саборним крштењем

Васкрс 

07:00 – Васкршње јутрење и Света литургија

18:00 – Васкршње вечерње

Васкршњи понедељак и Васкршњи уторак

09:.00 – Света литургија

18:00 – Вечерње

 

Црква Светог Николе у Старом Бару

Велика сриједа

08:00 Литургија пређеосвећених дарова

Велики четвртак

09:00 Света литургија

18:00 Јутрење са читањем 12 јеванђеља о Христовим страдањима

Велики петак

08:00 Царски часови

18:00 Вечерње са изношењем плаштанице; Јутрење са статијама и опходом око храма

Васкрс 

07:00 – Васкршње јутрење и Света литургија

Васкршњи понедјељак и уторак

09:00 Света литургија

 

Црква Свих Светих на Великом пјеску 

Велика субота

23:00 – Васкршње јутрење

00:00 – Света литургија

 

Будва:

Храм Свете Тројице

Велика сриједа

09:00 – Литургија пређеосвећених дарова

18:00 – Света Тајна Јепеосвећења

Велики четвртак

09:00 – Литургија Светог Василија Великог

19:00 – Вечерње бденије са 12 Јеванђеља

Велики петак

09:00 – Царски часови

17:00 – Вечерња са изношењем плаштанице

19:00 – Jутарње богослужење са статијама

Велика субота

09:00 – Света литургија

23:00 – Васкрсење (јутрење)

00:00 – Света литургија

Васкрс

09:00 – Света литургија

18:00 – Вечерње васкресење

Васкрсни понедељак

09:00 – Света литургија

18:00 – Вечерње

Васкрсни уторак

09:00 – Света литургија

18:.00 – Вечерње

Побусани понедељак – 06. мај

09:.00 –Заупокојена литургија у Цркви Светог Арханђела Михаила

КОТОР 

Велики понедељак

08:00 часова – Часови

09:.00 – Литургија пређеосвећених дарова

19:00 – Бденије

Велики уторак

08:00 – Часови

09:00 – Литургија пређеосвећених дарова

19:00 – Бденије

Велика сриједа

08:00 – Часови

09:00 – Литургија пређеосвећених дарова

16:00 – Света тајна јелеосвећења

19:00 – Бденије

Велики четвртак

08:00 – Часови

10:00 – Света литургија

20:00 – Велико бденије са читањем 12 Јеванђеља

Велики петак

08:00 – Царски часови

15:00 – Вечерње богослужење са изношењем плаштанице

18:00 – Плач Мајке Божије

20:00 – Свечано бденије са  статијама

Велика субота

08:00 – Света литургија (у Цркви Св. Луке)

10:00 – Свечана литургија

 

ХЕРЦЕГ НОВИ

Велика сриједа

09:00 Јутрење (храмови Светог Спаса и Светог архангела Михаила)

19:00 Литургија пређеосвећених дарова (храм Светог архангела Михаила)

Велики четвртак

09:00 Света литургија (храмови Светог Спаса и Светог архангела Михаила)

19:00 Велико бденије са читањем 12 јеванђеља (храмови Светог Спаса и Светог архангела Михаила)

Велики петак

09:00 Царски часови (храмови Светог Спаса и Светог архангела Михаила)

19:00 Бденије са полагањем плаштанице, статије и литија око храма (храмови Светог Спаса и Светог архангела Михаила)

Велика субота

09:00 Света литургија (храмови Светог Спаса и Светог Фјодора Ушакова – руска црква)

Васкрс

00:00 Псхално јутрење и Света литургија (храм Светог архангела Михаила)

05:00 Пасхално јутрење и Света литургија (храм Светог Спаса)

11:00 Чин благосиљања васкршњих јаја (црква Светог Фјодора Ушакова – руска црква)

Васкршњи понедјељак

09:00 Саборна литургија (храм Свете Тројице у Кутима). Напомена: Због учешћа у саборној Служби у Кутима у црквама Црквене општине топаљско-херцегновске неће бити служби.

Васкршњи уторак

09:00 Света литургија (храм Светог Спаса)

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This