Izaberite stranicu

Дана 5. октобра 2014. године у 17. Недјељу по Духовима и на дан успомене Светог свештеномученика Фоке и Светог пророка Јоне, служењем Свете архијерејске литургије настављено је синоћ свечано започето обиљежавање 100. годишњице Храма Успенија Пресвете Богородице у Шпиноници, општина Сребреник, Архијерејско намјесништво тузланско.
Свету архијерејску литургију служио је Преосвећени Владика зворничко-тузлански г. Хризостом уз саслужење протојереја Јове Лакића, Архијерејског замјеника и Архијерејског намјесника модричко-градачачког, Стеве Јовића, Архијерејског намјесника тузланског и Жике Мићановића, пароха бијељинског, (сва тројица рођени у Шпионици), те протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Александра Милашиновића. Након Свете литургије и избора кума данашњег 100-годишњег јубилеја, обављен је трократни опход око светог храма.
У наставку програма одржан је кратак културно-умјетнички програм који су извели СКУД из Петрова и Крепшића.
У бесједи, Преосвећени Владика г. Хризостом прво је бесједио на еванђеску тему, а потом честитао 100. годишњицу освећења овог храма, захваливши свима који су допринијели и доприносе да је храм у Шпионици у изузетно добром стању и да се у њему редовно служи Света литургија. Преосвећени Владика је позвао вјернике да се данас молитвено сјете својих ђедова и очева који су овај храм зидали од 1900. године, а који је осветио Митрополит зворничко-тузлански Иларион Радоњић.

Љ. К.

Извор: Епархија зворничко-тузланска

Pin It on Pinterest

Share This