Select Page

Високопреосвећени митрополит Филип, предстојатељ Сјеверноамеричке архиепископије Антиохијске патријаршије, уочи Божића упутио је писмо предсједнику Обами у коме истиче тешку ситуацију Цркве у Сирији и Либану.
„Господине предсједниче ја немам мира за Божић јер нема мира ни у Сирији ни у Либану. Током времена које сам провео у Сирији као студент и секретар патријарха Александра Тахана, јео сам сиријски хлеб, пио сам сиријску воду, удисао сам сиријски ваздух и уживао највеликодушније гостропримство сиријског народа“, наводи с у писму.
„Не, г. предсједниче, немам мира за Божић док се двојица моје браће – архиепископи Павле Јазиги и Јохана Ибрахим и даље налазе у заробљеништву у сјеверној Сирији без икаквих вијести о њима од отмице. Заправо, г. предсједниче, ми не знамо да ли су живи или мртви. Прије двије седмице, г. предсједниче, дванаест наших православних монахиња су отете из манастира свете Текле у Малули, Сирија. Ове монахиње су недужне жене које се брину о сирочадима у манастиру. Ове мирне жене не носе оружје и не боре се, већ се дан и ноћ моле за мир.“
У закључку писма, митрополит Филип позива предсједника Обаму „као вођу слободног свијета“ да заустави крвопролиће и уништење у Сирији, истичући да ће свака његова иницијатива бити „дубоко цијењена“, завршавајући ријечима „Нека божићни мир, кога овај сломљени свијет не разумије, буде у вашем срцу и у срцима ваше породице заувијек“.


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This