МОСКВА, 15. септембар 2009. г. – Уочи празника Успења Пресвете Богородице, представници Свето-Георгијевске парохије у Солт Лејк Ситију (Западно-Америчка епархија Руске Православне заграничне цркве), на челу са својим настојатељем свештеником Михаилом ван Општалом, потписали су докуменат о куповини земљишта за изградњу првог руског православног храма у држави Јута.
Површина земљишта је пола хектара, саопштава Западно-Америчка епархија РПЦЗ. Изградња храма ће почети 2010. године.



















